Amedo


amedo-logoAmedo akıllı izleme çözümleri firması, Almanya Bochum’da faaliyet göstermektedir. Amacı, invazif işlemler sırasında tıp uzmanlarının işini kolaylaştıracak, süreyi kısaltacak ve hastanın konforunu arttıracak yenilikçi tıbbi çözümleri tasarlamak, geliştirmek, üretmek ve pazarlamaktır. Sahip olduğu çözümler, bir çok uzmanlık alanının birlikte çalışmasını gerektiren yenilikçi tıbbi çözümlerdir. Çözümün geliştirilmesini, üretilmesini ve kurulumunu sağlayan uzmanlar, endüstride, hastanelerde ve araştırma tesislerinde çalışmakta ve çözümün daha da iyileşmesine katkıda bulunmaktadırlar. DIN EN ISO 13485 kalite yönetim sertifikasına sahip çözümler, uluslarası standartlara uygundur.

Amedo akıllı izleme çözümleri, bilgisayar destekli ve yönlendirmeli olarak çalışmaktadır. İnvazif işlemlerde kesinlik, güvenlik açısından esastır. İşlem esnasında navigasyon sistemi, hastanın tomografi ile alınmış sanal görüntüsü üzerinden girişim işleminde kullanılacak cihazları olması gereken derinlik ve açıya yönlendirmektedir. Hastanın pozisyonu ve açısı, gerçek zamanlı olarak tespit edilmektedir. Amedo uzmanları tarafından geliştirilen cihazlar ve teknikler, sadece sabit organlar için değil, akciğer, kalp gibi hareketli organlarda da işlem yapılabilmesini sağlamakta ve bu sayede invazif işlemlerdeki riski düşürmektedir.

Avec Medikal firması, hasta sağlığını ve konforunu arttıran özelleşmiş ve yenilikçi ürünlere sahip Amedo markasının Türkiye Exclusive distribütörüdür. Amedo ürünlerinin kullanımı, eğitimi için her türlü desteği sağlamakta ve Türk halkına hakettiği kaliteyi sunmaktadır.