Cold One


coldone-logoCold One marka Soğuk Kompres ürünleri, 2005 yılında Amerika’da kurulmuş olan Two Cool firması tarafından üretilmekte ve uluslararası satışı yapılmaktadır.

Cold One, insanlar ve yarış atları için belirli bölgede ergonomik olarak kullanılabilecek soğuk kompres tedavi bandaj ve ürünleri sunmaktadır. Her bir ürün, soğuk terapisi ve kompres terapisini birlikte kullanmakta ve ağrıyı durdurarak yumuşak doku sakatlanmalarındaki şişmeleri önlemektedir. Yumuşak doku sakatlanmaları, spor esnasında olabilmekte ve kas yaralanması, kas yırtılması, burkulmalar gibi ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca ameliyat sonrası iyileşme dönemlerinde soğuk kompres tedavisi kullanılabilmetedir.

Cold One bir çok ülkede satılmaktadır.

Cold One ürünleri şu özelliklere sahiptir:

  • Tekrar kullanılabilir ve uygun maliyetli etkinliği kanıtlanmış tedavi sunmaktadır.
  • Doktorlar tarafından yumuşak doku zedelenme ve yaralanmalarında şişme, yırtılma, gerilme, burkulma durumlarında ve kasları etkileyen ameliyatlarda kullanım için önerilmektedir.
  • Günde 2-3 kere ve 15-30 dakika arası kullanıldığında farkedilebilir bir rahatlama sağlamaktadır.
  • Kompres etkisi soğuğun daha derinlere nüfuz etmesini ve ağrı ile şişmenin çok daha hızlı bir şekilde azalmasını sağlamaktadır.
  • Konforlu, ergonomik tasarımı ve vücudun çeşitli bölgelerine uyumlu yapısı, kullanımını kolaylaştırmaktadır.
  • Doktorlar, ortopedik cerrahi hastaneleri, fizyoterapistler, spor yapan profesyoneller ve eğitmenler tarafından tercih edilmektedir.

Misyonumuz

Güvenli, kolay ulaşılabilir ve etkili bir yöntem ile yumuşak doku yaralanmaları ve zedelenmeleri için rahatlama ve tedavi sağlamak

Avec Medikal, kullanım kolaylığı ve kalitesi ile diğer soğuk kompres tedavi ürünlerinden ayrılan Cold One ürünlerinin Türkiye Exclusive distribütörüdür. Gerek sporcu sağlığı gerekse soğuk tedavisi gerektiren tüm konularda satış öncesi, satış ve satış sonrası desteğini son kullanıcılara ve bayilerine sağlamaktadır.